Ben de yardım
etmek istiyorum!
Yaptığımız İşin Hassasiyetinin Bilincindeyiz  
 
HABERLER
 
Hanelere ‘Umuteli’ Değmeye Devam Ediyor
04.06.2015 11:15
 

İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İlçe Kaymakamı Ali Akça ve bazı meclis üyeleri ile birlikte Tahtaköprü mahallesinde ihtiyaç sahibi bir aileyi ziyaret etti.

Ziyaretle ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Alinur Aktaş; “Sosyal Belediyeciliğin başlangıç noktası olarak gördüğümüz Umuteli Sosyal Yardım Merkezimiz ile kurulduğu günden itibaren sürekli sosyal yardım hizmetlerimizi arttırmaya, yardım noktasında halkımızın her anında üzerimize düşen vazifeyi gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Geçtiğimiz aylarda başladığımız 65 yaş ve üzeri yaşlılar için hizmete sunduğumuz ev temizliği ve bakım çalışmalarımız kapsamında geçtiğimiz Mart ayında Yeniceköy Mahallemizde 1 ev, bugün ise Tahtaköprü mahallemizde 2 ev olmak üzere toplamda 3 evin tadilat çalışmasını yaparak vatandaşlarımıza destek olmaya çalışıyoruz” dedi.

 

 

Aktaş; “Bugün Tahtaköprü’de yaşayan ihtiyaç sahibi 2 ailemizin başvuruları sonucunda ekiplerimiz gerekli incelemeyi gerçekleştirerek, evlerde yapılması gereken eksikleri ve tadilat yapılacak alanları tespit etti. Yapılan çalışmayla bir ailemize sıfırdan prefabrik bir ev diğerine ise mevcut evlerini tamir ederek daha konforlu, daha kullanışlı, yeni birer ev hazırladık” dedi.

 

 

İnegöl Belediyesi ve Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının ortaklaşa düzenlediği çalışmada, ihtiyaç sahibi aileye yaklaşık 25 metrekarelik prefabrik evlerini teslim ettiklerini belirten Aktaş, diğer ihtiyaç sahibi ailenin ise mevcut evinde gerekli onarımı ve tadilatının yapılarak ailenin rahat bir şekilde yaşayabileceği bir ev haline getirdiklerini söyledi.

Aktaş son olarak; “Yaptığımız bu çalışmalarda bizlere destek veren kurum ve kuruluşlara, hayırsever vatandaşlarımıza ben huzurlarınızda teşekkür ediyor, ailelerimizin yeni evlerinde güle güle oturmalarını temenni ediyorum. İnegöl Belediyesi olarak halkımıza hizmet etmeyi bir onur, bir şeref addediyor ve her konuda halkımızın yanında olmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu

Diğer Ailemize Ait Görüntüler

Diğer Haberlerden Başlıklar... Tarih
YAKACAK YARDIMLARI DAĞITILMAYA BAŞLANDI 08.01.2018 14:48
140 ÇOCUK ERKEKLİĞE İLK ADIMINI ATTI 07.08.2017 08:57
Umuteli İhtiyaç Sahiplerine Daha Hızlı Ulaşacak 15.03.2017 14:51
İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİN YÜZÜ GÜLMEYE DEVAM EDİYOR 28.11.2016 16:34
15 Temmuz Şehitleri Dayanışma Kampanyası 31.08.2016 16:24
1 2 3 4
  Önceki Sayfaya Döner
Hakkımızda Haberler Yardım Çeşitleri Toplu Yardımlar Çalışma Sistemi Dergimiz İletişim
Umuteli İnegöl Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Merkezi © 2011 Tüm Hakları Saklıdır.