Ben de yardım
etmek istiyorum!
Yaptığımız İşin Hassasiyetinin Bilincindeyiz  
 
HABERLER
 
Yeniceköy'de evde bakım...
23.03.2015 14:58
 
Evde bakım hizmeti
Bilindiği üzere evde bakım hususunda Umuteli sosyal yardım işleri müdürlüğümüz bünyesinde hizmet vermeye başladık. Geçtiğimiz gün evde bakım konusunda destek verdiğimiz ailelerden biri olan Yeniceköy mahallesinde ki aileyi belediye başkanımız ve meclis üyelerinden bir kaçı ile ziyaret ettik. Tamamlanan hazırlıklar ile birlikte ailenin de yeni evlerini ilk kez gördüklerinde ki heyecanlarına şahitlik ettik. Oturulmaz durumda olan evin tüm tamir ve tadilat işleri gerçekleştirildikten sonra içinde yaşanır hale getirilen mekan, ailemizin mutluluğuyla resimlere yansıdı.
 
   
 
 
Daha önce merkezimizde dosyası olup, kendisine destek verdiğimiz ailemiz evde bakım için ziyaret edildi. Öncelikle yapılacaklar listelendi ve evin tadilat-tamirat işleri yapıldı. Bahçe düzenlemesi gerçekleştirildi.  Mutfak ve banyo su tesisatları yenilendi. Elektrik tesisatı yenilendi. İç ve dış boya işleri tamamlandı. Banyo, mutfak, wc ve hol fayans yapıldı. Kornişler yenilendi. Daha önce içeride yaşam koşullarına uygun olmayan ortam başta hayırseverlerin desteği ile yaşanılır hale geldi. Mevcutta ki kullanılmaz durumda olan tüm eşyalar çöpe atıldı. Perdeden, mutfak gereçlerine kadar tüm eşyaları yenilendi.
 
 
 
 
Ziyaretle ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Alinur Aktaş; “Sosyal belediyeciliğin başlangıç noktası olarak gördüğümüz Umuteli Sosyal Yardım Merkezimiz ile kurulduğu günden itibaren sürekli sosyal yardım hizmetlerimizi arttırmaya, yardım noktasında halkımızın her anında üzerine düşen vazifeyi gerçekleştirmeye çalışıyor. Geçtiğimiz aylarda başladığımız 65 yaş ve üzeri yaşlıların ev temizliği ve bakım çalışmalarımız da bu hizmetlerin en yenisidir.” dedi.
Aktaş; “Bugün Yeniceköy Mahallesinde yaşayan ihtiyaç sahibi ailemizle birlikteyiz. Ailemize daha önce Umuteli Sosyal Yardım Merkezimiz tarafından çeşitli yardımlar sağlanıyordu. Ancak ailemizin evlerinin de bakıma ve tadilata ihtiyaçları vardı. Dolayısıyla belediyemiz hummalı bir çalışma ile ailemizin evinde elektrik, su tesisatları, mutfak, banyo, lavabo, evin iç, dış boyaları ve bahçe düzenlemesine varana kadar birçok alanda yenileme ve tadilat yaptılar. Ben ailemize evlerinin bu yeni halini güle güle kullanmalarını temenni ediyorum” dedi.
65 yaş ve üzeri yaşlıların ev temizliği ve bakım hizmetinden faydalanabileceğini belirten Aktaş; “Yardım talep eden vatandaşlarımızın kimlikleriyle Belediyemizin Hizmet Masalarına başvuru yapmaları gerekiyor. dedi.
 
         
 
 
 
       
 
 
Ziyaretin ardından yeni evlerine yerleşen ailemize veda ederken, emeği geçen tüm ekip arkadaşlarımıza, hayırseverlere ve mağaza sahiplerine katkıda bulunan ve bu iyilik harekatına destek olan herkese Umuteli sosyal yardım işleri müdürlüğü olarak teşekkürü borç biliyoruz.
Detaylı bilgi için 777 00 16 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
 

 

Diğer Haberlerden Başlıklar... Tarih
YAKACAK YARDIMLARI DAĞITILMAYA BAŞLANDI 08.01.2018 14:48
140 ÇOCUK ERKEKLİĞE İLK ADIMINI ATTI 07.08.2017 08:57
Umuteli İhtiyaç Sahiplerine Daha Hızlı Ulaşacak 15.03.2017 14:51
İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİN YÜZÜ GÜLMEYE DEVAM EDİYOR 28.11.2016 16:34
15 Temmuz Şehitleri Dayanışma Kampanyası 31.08.2016 16:24
1 2 3 4
  Önceki Sayfaya Döner
Hakkımızda Haberler Yardım Çeşitleri Toplu Yardımlar Çalışma Sistemi Dergimiz İletişim
Umuteli İnegöl Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Merkezi © 2011 Tüm Hakları Saklıdır.